صفحه اصلی > مؤسسه هنر ناب اسلامی > در دیگر رسانه ها > در سایت ها و وبلاگ ها >

  
تاریخ درج مطلب: 12 اردیبهشت 88
 

وبلاگ سیب معطر:  نرم‌افزار چندرسانه‌ای امام حسين(ع) با عنوان «پيشوای شهادت»

 

نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای «پيشوای شهادت» گنجينه‌ای گران‌سنگ از محتوای نوشتاری، شنيداری و ديداری كه به موضوع زندگانی سيد‌الشهدا(ع) پرداخته، از سوی مركز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی و گروه طراحی هنر ناب توليد و عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، اين نرم‌افزار شامل بخش‌هايی چون سيره و زندگانی امام حسين(ع)، فضائل و مناقب سيدالشهداء، نهضت عاشورا، بانك مقالات، بحث درباره عزاداری، روايت محرم، شنيدنی‌ها، حكايات تصويری، تماشاخانه، هدايای ناب و كربلا در كادر است.

بخش «سيره و زندگانی امام حسين(ع)» به موضوعاتی چون مختصری از زندگی امام حسين(ع)، زندگانی تحليلی سيد‌الشهداء، روزشمار حيات پربركت حضرت، ولادت سبط اصغر، امام در برابر معاويه و غيره پرداخته است.

در بخش «زندگانی تحليلی امام حسين(ع)» می‌خوانيم: «در دوران‏ امام حسين(ع) ترديد مسلمانان در صحت جنگ و مشروع بودن آن از ميان‏رفت؛ در اين مرحله، مسلمانان با تجربه امام على(ع) به عنوان نمونه اعلاى ‏حكومت عدل اسلامى، به سر مى‏بردند و می‌دانستند كه پيروزى بنى‌اميه، پيروزى‏اشرافيت جاهلى بوده است كه با رسول اكرم(ص) و يارانش دشمنى عميقى‏ داشت.»

«اشرافيتى كه رسول خدا كوشيد تا آن را از ميان بردارد و پايه‏هاى ‏اسلام را بر ويرانه‏هاى آن بنياد گذارد، پس نبايد از كراهتى كه مسلمانان از بنى‌اميه داشتند و از تجاوزطلبى و نخوت و بلندپروازى و كينه‌جوئى‏‌های آنها كه‏ حاصل روحيه جاهليت آنها بود حيرت كرد.»

در بخش «فضائل و مناقب سيدالشهداء» مقالاتی با عنوان شمه‌‏ای از فضائل امام حسين(ع)، سيره قرآنی امام حسين(ع)، معنويت و عرفان امام حسين(ع)، احسان و بخشش امام حسين(ع)، شباهت‏های امام حسين(ع) و عيسی مسيح(ع)، آثار و بركات مرقد شريف سيدالشهداء وجود دارد.

در مقاله «معنويت و عرفان امام حسين(ع)» می‌خوانيم: «عرفا در كتب مختلف عرفانی مراحلی را برای سير و سلوك بيان كرده كه شخص بعد از طی اين مراحل به شناخت و معرفت‏ می‌رسيد، اما امام حسين(ع) از راه دل، انسان‏ها را هدايت می‏كند، آن هم در كوتاه‌ترين مدت كه امثال حر ره صد ساله را يك شبه طی كرده و به مقصد می‏رسند.»

از مزايای اين نرم‌افزار می‌توان به طراحی، دسته‌بندی موضوعات به همراه ارائه والپيپرهای محرم، اسكرين سيور، پيامك‌های عاشورايی و مواردی از اين قبيل اشاره كرد.

همچنين نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای «پيشوای شهادت» گنجينه‌ای گران‌سنگ از محتوای نوشتاری، شنيداری و ديداری با محيطی كاربرپسند و دارای ارزش‌های بالای زيباشناختی است كه به موضوع حضرت اباعبدالله الحسين(ع) توليد و در اختتاميه مسابقات رسانه‌های عاشورايی برگزيده شد.

 

اخبار و مطالب مرتبط با نرم افزار چندرسانه ای «پیشوای شهادت»

تصویر

عنوان مطلب

تاریخ درج

   معرفی نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت » - نسخه 1.2

----

    دیگر رسانه ها/ فاطر24: معرفی نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت »

24 مهر 1393

   با فرا رسیدن ماه محرم ، نسخه 1.2 نرم افزار « پیشوای شهادت» تولید و عرضه گردید

1 آذر 1391

   خبرگزاری رسا: از سوی مؤسسه هنر ناب اسلامی؛ نرم افزار چندرسانه‌ای پیشوای شهادت تولید شد

13 آذر 89

   در دیگر رسانه ها؛پایگاه اینترنتی Softreg.ir ، مرجع رسمی ثبت و صدور شناسنامه نرم افزار، به مناسبت ایام محرم الحرام به معرفی نرم افزار پیشوای شهادت از موسسه هنر ناب اسلامی پرداخته است.

9 آذر 89

   تولید نسخه 1.1 نرم افزار چند رسانه ای پیشوای شهادت به مناسبت ایام محرم الحرام سال 1431

29 آذر 88

   کسب دو عنوان برتر در دومین دوره مسابقات رسانه های عاشورایی

30 فروردین 89

   کسب رتبه دوم در نخستین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی - بهمن 87

----

    برگزیده در دومین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی - بهمن 88

----

   گزیده فیلم حضور مدیر عامل مؤسسه در برنامه تازه ها و خبر 20 به واسطه کسب عنوان دوم برای نرم افزار « پیشوای شهادت » در مسابقات رسانه های عاشورایی

اردیبهشت 88

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری خیمه :  «پیشوای شهادت»، بانک اطلاعاتی آفلاین امام حسین(ع)

12 اردیبهشت 88

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری فارس :  در هفتمین نمایشگاه عطر سیب ، طرح «بانیان نشر فرهنگ عاشورا» توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی ارائه شد.

26 شهریور 88

   در دیگر رسانه ها؛ فصلنامه ره آورد نور :  نرم‌افزار چند رسانه‌ای امام حسين(ع) با عنوان «پيشوای شهادت» توليد شد

20 شهریور 88

   در دیگر رسانه ها؛ پایگاه مسابقات رسانه های عاشورایی :  معرفی نرم‌افزار چند رسانه‌ای پیشوای شهادت؛
برگزیده‌ی رتبه‌ی دوم در رشته‌ی نرم‌افزار‌های چند رسانه‌ای اولین دوره مسابقات رسانه‌های عاشورایی

بهمن 88

   در دیگر رسانه ها؛ وبلاگ سیب معطر : نرم‌افزار چندرسانه‌ای امام حسين(ع) با عنوان «پيشوای شهادت»

12 اردیبهشت 88


 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.