صفحه اصلی > مؤسسه هنر ناب اسلامی > در دیگر رسانه ها > در خبرگزاری های آنلاین >

  
تاریخ درج مطلب: 11 بهمن 1392
 

خبرگزاری ایکنا : نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی» همراه با معرفی 16 شهید امر به معروف

 

گروه فضای مجازی: نرم‌افزار چندرسانه‌ای «امر و نهی‌های آسمانی» به عنوان نخستین نرم‌افزار تخصصی امر به معروف و نهی از منکر با تکیه بر جذابیت‌های بصری و محتوایی و تنوع قالب‌ها به گسترش این فریضه می‌پردازد.

 محمد خراسانی‌زاده، مدیر مسئول مؤسسه هنر ناب اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به تولید نرم‌افزارهایی در جهت اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گفت: با توجه به اینکه محصول چندرسانه‌ای در مورد امر به معروف و نهی از منکر تا قبل از سال 1388 وجود نداشت، سعی کردیم این خلأ را در نرم‌افزاری با عنوان امر و نهی‌های آسمانی پر کنیم.

وی افزود: نرم‌افزار چندرسانه‌ای «امر و نهی‌های آسمانی» به عنوان نخستین نرم‌افزار تخصصی امر به معروف و نهی از منکر، است که شامل 10 بخش اصلی شامل متن، فیلم، عکس، صوت، بازی بدون نیاز به نصب، با قابلیت اجرای فیلم و صوت در دستگاه‌های پخش VCD و MP3 است.

وی ادامه‌ داد: در این نرم‌افزار بخشی با عنوان خواندنی‌ها که همان بخش متون نرم‌افزار است تهیه شده است که شامل کتب و مقالاتی با 9 دسته‌بندی در موضوعات ‌امر به ‌معروف ‌و نهی ‌از منکر ‌در قرآن، احادیث، ادیان، جامعه‌، حکومت‌، فلسفه، روش‌ها و ... است که بیش از 75 کتاب و مقاله در آن قرار گرفته است.

مدیر مؤسسه هنر ناب اسلامی تصریح کرد: دربخش متون درست است که این تعداد آنقدر بالا نیست اما هدف این بوده است که گزیده مطالب را در این نرم‌افزار بگنجانیم پس سعی کردیم مقالات و تصاویری را عرضه کنیم که مخاطب طبق ذائقه خودش بتواند به آن چیزی که لازم دارد بپردازد و نگاه پژوهشی در این بخش نداریم.

 خراسانی‌زاده با اشاره به بخش تماشاخانه این نرم‌افزار گفت: این بخش در قالب‌ فیلم و نماهنگ است که شامل 8 قطعه فیلم و نماهنگ از قبیل احکام امر به معروف، گوشتش را نخور، از رفاقت تا پارتی، کتاب قانون و مطالب در این زمینه است. همچنین بخش صوت این نرم‌افزار است که شامل آیات قرآن در این‌باره است که با ترجمه گویا نزدیک به 20 آیه که تخصصا به موضوع امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، پرداخته است. 11 قطعه، نزدیک به 600 دقیقه سخنرانی‌ در این موضوع در نرم‌افزار قرار گرفته‌ است. 14 قطعه از آواهنگ‌ها یا همان کلیپ صوتی از بیانات مقام معظم رهبری در موضوع امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و شش قطعه از سرود مرتبط با موضوع و همچنین پنج قطعه از اشعار مرحوم آغاسی در آن گنجانده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به بخش تلفن همراه در این نرم‌افزار گفت: این قسمت شامل 40‌ کتاب‌ موبایل 12 برنامه نرم‌افزار موبایل، والپیپر موبایل، نماهنگ، کلیپ صوتی، زنگ موبایل و پیامک با موضوع امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفته‌ است.

این تولید کننده در ادامه به معرفی بخش بازی این نرم‌افزار پرداخت و گفت: این بخش شامل پنج عنوان بازی در قالب فلش عرضه شده است که در موضوعات مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر است ‌که یکی از آن بازی‌ها «معدن خوبی‌ها» است که برگزیده مسابقات رسانه‌های عاشورایی، است.

وی اضافه کرد: بخش دیگر از این نرم‌افزار شهدای این راه است که شامل بخش متن و عکس شامل معرفی، زندگی‌نامه، خاطرات، وصیت‌نامه، ماجرای شهادت و برخی تصاویر 16 تن از شهدای مظلوم امر به معروف و نهی از منکر که البته با پیگری‌هایی که داشته‌ایم، نزدیک به 80 شهید امر به معروف و نهی از منکر در کشور تحت این عنوان یافتیم اما شهدایی که ما به آنها دسترسی پیدا کردیم 16 شهید است.

خراسانی‌زاده در ادامه بیان کرد: در این نرم‌افزار 48 طرح از مصادیق معروف و منکر، 60 طرح از تبلیغ حجاب و بخش گوناگون شامل نرم‌افزار کنترل اینترنت خانگی‌ جهت تنظیم و کنترل ساعات و سایت‌ها از سوی والدین، 35 طرح والپیپرهایی برای رایانه و محافظ صفحه نمایش قرار گرفته است.

وی افزود: در این نرم‌افزار نمایش صفحات اصلی و برخی صفحات سایت و وبلاگ وجود دارد که شامل 9 وب‌سایت تخصصی و 16 وبلاگ ویژه امر به معروف و نهی از منکر به منظور معرفی و فرهنگ‌سازی و معرفی نرم‌افزار شامل معرفی نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی» است. برتری‌های نسخه 1/1 بر نسخه نخست و مروری اجمالی بر تولیدات مؤسسه هنر ناب اسلامی از دیگر بخش‌های این نرم‌افزار است.

 

این خبر را در منبع اصلی (خبرگزاری قرآنی ایران) ببینید.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط با نرم افزار چندرسانه ای «امر و نهی های آسمانی»

تصویر

عنوان مطلب

تاریخ درج

   معرفی نرم افزار چندرسانه ای « امر نهی های آسمانی »

----

   نرم افزار برگزیده در پنجمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال (1390)

----

    نرم افزار برگزیده « اولین جشنواره تولیدات رسانه های دیجیتال مشهد مقدس » 1391

----

   نسخه 1.2 نرم افزار امر و نهی های آسمانی تولید و عرضه شد.

30 تیر 1394

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در همایش امر به معروف و نهی از منکر شرق استان گلستان

20 فروردین 1394

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان فردوس

30 دی 1393

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: نسخه 1.2 نرم‌افزار امر و نهی‌های آسمانی تولید شد  

21 دی 1393

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی» همراه با معرفی 16 شهید امر به معروف 

11 بهمن 1392

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا : انتشار نخستين نرم‌افزار تخصصی امر به معروف و نهی از منكر  

10 شهریور 1392

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: پيام‌های امر به معروف و نهی‌ از منكر در نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی»

5 اسفند 1391

   در سایت ها و وبلاگ ها:
تریبون مستضعفین: معرفی نرم‌افزار: «امر و نهی آسمانی»

3 شهریور 1390

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری رسا:
نرم افزار امر و نهی های آسمانی به روز و عرضه می‌شود

11 دی 89

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا:
مدير مؤسسه «هنر ناب اسلامی» از توليد و انتشار نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی» به همت اين مؤسسه خبر داد.

24 آبان 89

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: درنمايشگاه رسانه‌های ديجيتالی لرستان؛ نرم‌افزار قرآنی امر و نهی‌های آسمانی ‌عرضه می‌شود

11 مرداد 89

    تولید نسخه 1.1 نرم افزار چندرسانه ای « امر و نهی های آسمانی »

14 تیر 89

   نخستین نرم افزار تخصصی امر به معروف و نهی از منکر با عنوان « امر و نهی های آسمانی » در مؤسسه هنر ناب اسلامی تولید و عرضه گردید.

2 اردیبهشت 89


 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.