صفحه اصلی > مؤسسه هنر ناب اسلامی > مؤسسه هنر ناب اسلامی در نمایشگاه ها

 

 

هفتمین نمایشگاه عطر سیب - 1388

 

مؤسسه هنر ناب اسلامی در هفتمین نمایشگاه عطر سیب که جهت تجهیز هیئات شهر تهران برگزار می شود، در غرفه ای به ارائه محصولات نرم افزاری خود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه هنر ناب اسلامی ، این نمایشگاه به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در حمایت از هیئت‌های مذهبی شهر تهران به عنوان مراكز تأثیرگذار در زندگی شهری با اهداف ایجاد یك شبكه منسجم برای سطح شهر و ایجاد یك بازار مرجع برای نیازمندی‌های هیئت‌ها از 20 تا 27 آذر 1388 در فرهنگسرای خاوران برگزار گردید.

در این نمایشگاه ، غرفه شماره 49 در سالن چهارم به مؤسسه هنر ناب اسلامی اختصاص داده شده بود که در آن نرم افزار های مؤسسه ، خصوصا نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت » که ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ایام محرم می باشد، ارائه و عرضه گردید.

همچنین طرح « بانیان نشر فرهنگ عاشورا » که برای فرهنگسازی تغذیه فکری و روحی در هیئات توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی طرح ریزی شده است، در این نمایشگاه به هیئات گوناگون ارائه شده و مورد استقبال واقع شد. این طرح در خبر ویژه خبرگزاری فارس درباره نمایشگاه عطر سیب نیز این گونه منعکس شد:

« خوب است بدانید در همین راستا غرفه مؤسسه فرهنگی دیجیتال «هنر ناب اسلامی» كه جزو رسانه‌های دیجیتال و دارای رتبه فرهنگی در مسابقه، جشنواره و نمایشگاه بوده، طرحی را برای هیأت‌ها ارائه كرده است كه شاید هیأت‌داران و فعالان تشكل‌های حسینی هم بخواهند مانند دیگر هیأت‌هایی كه اقدام كرده‌اند این طرح فرهنگی را در محل عزاداری‌شان اجرا كنند.

نام این طرح، «بانیان نشر فرهنگ عاشورا» است كه هر كس می‌خواهد نذری و هدیه‌ای به دستگاه عزاداری امام حسین (ع) داشته باشد به جای غذا مبلغ آن را به صورت نقدی برای خرید سی‌دی «پیشوای شهادت» بدهد. حُسن این خرید آن است كه خرید این سی‌دی برای یك نفر حدود 2500 تومان می‌شود كه با خرید انبوه آن، هر سی‌دی به قیمت 800 تومان كاهش یافته و افراد می‌توانند این سی‌دی را كه شامل زندگینامه، نهضت عاشورا، اشعار، مداحی، روضه و تصاویری از كربلاست را به جای یك وعده غذایی كه عزادار می‌تواند آن را هم در منزل صرف كند، هدیه كنند.
هیأت‌های مذهبی با این كار فرهنگی می‌توانند عزاداران را با امام حسین (ع) و قیام وی آشنا كرده و نگاه او را نسبت به حركت عاشورایی تغییر دهند. »

در این میان علی رغم این که متأسفانه بسیاری از مسئولین و خادمین هیئات تمایل قابل توجهی برای خرید محصولات فرهنگی از خود نشان نمی دادند، نرم افزار های چندرسانه ای مؤسسه توسط اقشار مردمی بازدید کننده و هیئات دانشجویی و دانش اموزی مورد استقبال واقع شد.

 

 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.