صفحه اصلی > محصولات و خدمات مؤسسه > نرم افزار های چندرسانه ای >

 
 

نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت »

 

نرم افزار چند رسانه ای « پیشوای شهادت » گنجینه ای گران سنگ از محتوای نوشتاری ، شنیداری و دیداری با محیطی کاربر پسند و دارای ارزش های بالای زیبایی شناختی است که پیرامون وجود مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) و به مناسبت ایام جان گداز محرم الحرام در دی ماه سال نوآوری و شکوفایی (1387) و نسخه 1.1 آن در آذر ماه 1388 به مناسبت ایام محرم تهیه ، تولید و عرضه گردید.

نسخه 1.2 این محصول ارزشمند هم اکنون در محرم الحرام 1434 هجری قمری مصادف با آبان 1391 تولید شده و ارائه می گردد.

بخش های اصلی این نرم افزار به شرح ذیل است:

1- سیره و زندگی نامه (قالب: متن) : شامل متن کامل کتاب امام حسین (ع) از نگاه شهید مطهری به همـراه 9 بخـش دیگر پیرامون مراحل زندگی ایشان

2- فضائل و مناقب (قالب: متن) : شامل 10 بخش پیرامون ویژگی ها و فضائل سیدالشهدا (ع) و اشعاری در وصف ایشان و قیام کربلا

3- نهضت عاشورا (قالب: متن) : شامل متن کامل سه کتاب و 7 مقاله پیرامون ابعاد مختلف نهضت عاشورا

4- روایت محرم (قالب: متن) : شامل متن کامل کتاب فتح خون (روایت محرم) در ده فصل نوشته شهید سید مرتضی آوینی

5- بحث درباره عزاداری (قالب: متن) : شامل 10 بخـش پیرامون فلسفه ، آثار و آفات عزاداری برای حضرت اباعبدا... الحسین (ع)

6- بانک مقالات (قالب: متن) : شامل 10 مقاله برگزیده در موضوعات مختلف واقعه عاشورا

7- تماشاخانه (قالب: فیلم (VCD)) : شامل 6 قطعه فیلم کل یوم عاشورا (تحلیلی بر عبرت های عاشورا) ، نجوای عاشورایی ، امام علي (ع) در کربلا ، ساکن خرابه ها، زهره منظومه زهرا (س) حسين (ع) (با شعرخوانی مرحوم آغاسی) ، شاه است حسين ( اردو ؛ نديم سرور )

8- حکایات تصویری (قالب: فلش) : شامل 10 داستان از زندگی امام سوم شیعیان به صورت نیمه متحرک (فلش)

9- شنیدنی ها (قالب: صوت (mp3)) : شامل سخنرانی ها (4 قطعه) ، مقتل خوانی (19 قطعه) و عزادارای به تفکیک روضه (10 قطعه) ، نوحه (10 قطعه) ، واحد (49 قطعه)، شور (28 قطعه)

10- کربلا در کادر (قالب: عکس) :  شامل بین الحرمین (14تصویر) ، حرم حسینی (29تصویر) ، ضریح امام حسین (12تصویر) ، حرم اباالفضل العباس (25 تصویر) ، ضریح سقای تشنگان (11 تصویر)

11- هدایای ناب (قالب: گوناگون) : شامل والپیپر (56 طرح) ، محافظ صفحه نمایش ، نرم افزار های «مصباح الهدی» و «ثارا...» برای موبایل و پیامک ها

12- درباره ما (قالب: متن) : شامل معرفی نرم افزار ، معرفی مؤسسه، توضیح پیرامون مقام های کسب شده و طرح « بانیان نشر فرهنگ عاشورا »

کلیه نماهنگ های این محصول قابلیت پخش در دستگاه های VCD را دارا می باشد. همچنین کلیه بخش های شنیداری آن در دستگاه های پخش mp3 قابل اجرا بوده و متون این نرم افزار نیز قابل دسترسی و برداشت (انتخاب ، کپی و پیست ) می باشند.

برتری های نسخه 1.1 بر نسخه نخست

برخی از مهمترین ارتقاء های این نسخه نسبت به نسخه نخست عبارتند از:

1 - افزودن نماهنگ « نجوای عاشورایی » که گلچینی است بسیار زیبا از 6 قسمت از برنامه ای با همین نام که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

2- افزودن قطعه فیلم سخنان مرجع عالی قدر آیت الله وحید خراسانی به بخش تماشاخانه

3- تدوین مجدد نماهنگ های « امام علی (ع) در کربلا » ، « لیش تأخر عباس » و « شاه است حسین » که سبب افزایش چشمگیر کیفیت آن ها و زیبایی های بصری دیگری شده است.

4- افزودن مدت زمان نماهنگ ها و نیز زمان طی شده آن ها به بخش تماشاخانه و همچنین افزایش ابعاد نماهنگ ها به قطع استاندارد VCD

5- رفع مشکل نمایش فیلم ها در برخی دستگاه های VCD و طراحی یک منوی ویژه برای استفاده در دستگاه های پخش VCD

6- ویرایش کامل متن کتاب « امام حسین از نگاه شهید مطهری » در بخش سیره و زندگی نامه (کل متن کتاب به طور کامل مطالعه و ویراستاری شد) و نیز ارتقاء سطح گرافیک و صفحه بندی این کتاب

7- ویرایش گرافیکی کتاب های « اسرار عاشورا » ، « پیام عاشورا » و « عبرت های عاشورا » در بخش نهضت عاشورا

8- افزودن یک قطعه سخنرانی از استاد انصاریان به بخش سخنرانی شنیدنی ها ( در حدود 53 دقیقه)

9- افزودن 11 قطعه عزاداری صوتی از مداحان مختلف به بخش عزاداری (واحد) در شنیدنی ها (جمعا در حدود 70 دقیقه)

10 - افزودن دو نرم افزار موبایل « ثارالله » و « مصباح الهدی » به بخش هدایای ناب

11- به روز رسانی بخش درباره ما و افزودن توضیح ویژه مقام در رسانه های عاشورایی و نیز طرح « بانیان نشر فرهنگ عاشورا»

12- افزایش سطح امنیت فایل های اجرایی نرم افزار

13- تغییر طرح بک گراند متون و افزایش جذابیت بصری آن

14- طراحی طرح لیبل و طراحی جلد جدید برای بسته محصول.

15 اصلاح مشکل موجود در موسیقی های زمینه و رفع مشکلات جزئی دیگر و ارتقاء ها و افزوده های دیگر.

برتری های نسخه 1.2 بر نسخه 1.1

در محرم الحرام 1434 مصادف با آبان 1391 ، نسخه 1.2 این محصول با تغییرات و افزودهای بسیاری تولید و عرضه شد که مهمترین تغییرات آن به شرح زیر می باشد:

1 - تغییر ساختار کلی حکایات تصویری و بازآفرینی و متحرک سازی کلیه آن ها با ابعاد 525 در 375 پیکسل و با کیفیت بسیار بالاتر.

2- تغییر روش نمایش حکایات تصویری (با فرمت فلش) با امکانات نمایشی از قبیل کنترل و پیمایش بسیار آسان در طی فریم های گوناگون و نیز عدم نیاز به نصب فلش پلیر برای نمایش آن ها.

3- افزودن حکایت تصویری « ارزش معرفت » به همین بخش و بازنگری محتوایی و ویرایش و رفع نواقص موجود در صوت و محتوای کلیه حکایات.

4- رفع مشکل مینیمایز (خروج موقت) نرم افزار در ویندوز 7 که پس از بازگشت از خروج موقت در برخی از سیستم عامل های مذکور با ایراد همراه می شد.

5- اضافه نمودن 2 قطعه فیلم « کل یوم عاشورا (مستند کوتاه تحلیلی پیرامون عبرت های عاشورا) » و « ساکن خرابه ها (نماهنگی در خصوص حضرت رقیه بنت الحسین علیهما السلام) » به بخش تماشاخانه.

6- تدوین مجدد قطعه فیلم های « نجوای عاشورایی » ، « امام علی (ع) در کربلا » و « زهره منظومه زهرا(س)، حسین (ع) » در بخش تماشاخانه.

7- تغییر دسته بندی نمایش صوت در قسمت های عزادارای (واحد) و عزاداری (شور) بر اساس شخصیت های مشهور کربلا و شب های دهه اول محرم ، در بخش « شنیدنی ها » و ویرایش برخی از صوت های موجود.

8- افزودن 39 قطعه مرثیه خوانی به قسمت « عزاداری (واحد) »  در بخش شنیدنی ها از مداحان مختلف که از عزاداری های سال 1390 گلچین شده اند.

9- اضافه شدن 14 قطعه صوتی به قسمت « عزاداری (شور) » و همچنین 3 قطعه روضه خوانی به قسمت « عزاداری (روضه) » در بخش « شنیدنی ها »

10 - تغییر طرح گرافیکی جلد بسته نرم افزار و طرح منقوش بر روی لوح فشرده و افزایش جذابیت های بصری آن.

11- تغییر کامل تصاویر حرم حضرت ابالفضل (ع) در بخش « کربلا در کادر » با 25 تصویر جدید و بسیار با کیفیت (به دلیل تغییرات در مناره حرم ایشان کلیه تصاویر تغییر نمود.)

12- به روزرسانی بخش « درباره ما »

13- تغییر ورژن فلش پلیر و برخی ویرایش ها و ارتقاء های فنی و محتوایی دیگر.
 

کسب رتبه دوم در نخستین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی

در نخستین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی که در محرم الحرام و ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) در سال 1387 برگزار گردید ، نرم افزار چندرسانه ای پیشوای شهادت در بخش نرم افزارهای چندرسانه ای موفق به کسب عنوان دوم گردید و تندیس ، لوح تقدیر و هدیه این بخش را به خود اختصاص داد.

این مسابقات به همت مركز توسعه فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عاشورائيان فجرآفرين برگزار گردید که اختتامیه آن در روز میلاد حضرت زینب کبری (س) (19 اردیبهشت 88) در سالن اجتماعات مجتمع رسول مهر تهران با حضور «مهدی صرامی»، معاون مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «عيسی زارع‌پور»، رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «ملكيان» رئيس ستاد عاشورائيان فجرآفرين برگزار شد.

متن لوح ویژه جشنواره

 

برگزیده در دومین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی

در دومین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی که در محرم الحرام و ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) در سال 1388 برگزار گردید ، نرم افزار چندرسانه ای پیشوای شهادت ، نسخه 1.1 ، در بخش نرم افزارهای چندرسانه ای به عنوان شایسته تقدیر  دست یافته و لوح تقدیر و هدیه این بخش را به خود اختصاص داد.


 

در این مسابقات که اختتامیه آن هم‌زمان با سال‌روز ولادت حضرت زینب سلام‌ الله علیها در تاریخ 30 فروردین 89 در مسجد جامع اوین - یکی از نخستین مساجد دارای خانه فرهنگ دیجیتال - برگزار گردید، نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت - نسخه 1.1 » در بخش نرم افزار های چندرسانه ای و بازی « معدن خوبی ها » در بخش بازی ها به عنوان آثار برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب شده و مسئول مؤسسه هنر ناب اسلامی لوح ویژه مسابقات به همراه هدیه خود را از دست وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولین ذی ربط دریافت نمود.

متن لوح ویژه جشنواره

بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

مسابقات رسانه های عاشورایی

لوح تقدیر

هر اندیشه ای که در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست. (امام خمینی (ره)‌)

جناب آقای محمد خراسانی زاده

امروز در هیاهوی رسانه های مدرن و در عصر ارتباطات ،‌ قلم زدن در حوزه ارزش های حسینی قدم زدن در کربلای فضیلت هاست. حضور مؤثر و معنوی شما را در دومین دوره مسابقات رسانه های عاشورایی ویژه تولیدات دیجیتال ارج نهاده و شما فرهیخته متعهد را شایسته تقدیر در بخش نرم افزار های چندرسانه ای به خاطر تولید نرم افزار پیشوای شهادت می دانیم و توفیق روزافزون جناب عالی را در خدمت به فرهنگ این مرز و بوم از درگاه ایزد منان مسئلت می کنیم.

عیسی زارع پور
رئیس مرکز

 

حق امتیاز این نرم افزار چندرسانه ای متعلق به مؤسسه فرهنگی دیجیتال « هنر ناب اسلامی » بوده و کلیه مراحل تولید آن نیز در همین مؤسسه صورت پذیرفته است. جهـت تهیـه محصـولات و یـا سفـارش تولیـد آن هـا با نـام و نشـان سـازمان خـود می توانیـد با شمـاره 09127908987 تمـاس بگیرید.

طرح « بانیان نشر فرهنگ عاشورا »

در بین مردم مرسوم است که برای هیئات و مجالس ذکر حضرت اباعبدالله بانی می شوند و شام ، پذیرایی و یا سایر هزینه های آن را بر عهده می گیرند _ که البته این امر در جای خود بسیار مأجور و پسندیده است- اما متاسفانه کمتر کسی به فکر بانی شدن برای غدای روح و تغذیه فرهنگی عزادارن حسینی است.

لذا طرح بانیان « نشر فرهنگ عاشورا » گامی است در راستای رواج توجه به تغذیه روحی در کنار تغذیه جسمی در هیئات مذهبی.

این طرح که توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی ارائه شده است به شما این امکان را می دهد که از فرصت بی نظیر ایام سوگواری برای سید و سالار شهیدان بهره گرفته و در جهت معرفت هر چه بیشتر نسبت به ایشان ، تنها یک شب به جای تهیه شام و پذیرایی ، به میهمانان حریم حسینی محصول فرهنگی هدیه نمایید.

بدیهی است مؤسسه جهت ترویج شعائر و فرهنگ حسینی تخفیف بسیار ویژه برای هیئات در نظر گرفته ، به طوری که شما با بهای کمتر از یک وعده شام ، می توانید یک محصول ماندگار فرهنگی همانند همین نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت » را به عزاداران تقدیم نمایید.

 

جهت شرکت در این فرهنگسازی متعالی با ما تماس بگیرید: 09127908987 و HonareNab@Gmail.com و www.HonareNab.ir

به امید روزی که در تبلیغ هیئات مذهبی درج شود: « به همراه اهدای یک محصول فرهنگی فاخر » ... ان شاء الله

 

اخبار و مطالب مرتبط با نرم افزار چندرسانه ای «پیشوای شهادت»

تصویر

عنوان مطلب

تاریخ درج

   معرفی نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت » - نسخه 1.2

----

    دیگر رسانه ها/ فاطر24: معرفی نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت »

24 مهر 1393

   با فرا رسیدن ماه محرم ، نسخه 1.2 نرم افزار « پیشوای شهادت» تولید و عرضه گردید

1 آذر 1391

   خبرگزاری رسا: از سوی مؤسسه هنر ناب اسلامی؛ نرم افزار چندرسانه‌ای پیشوای شهادت تولید شد

13 آذر 89

   در دیگر رسانه ها؛پایگاه اینترنتی Softreg.ir ، مرجع رسمی ثبت و صدور شناسنامه نرم افزار، به مناسبت ایام محرم الحرام به معرفی نرم افزار پیشوای شهادت از موسسه هنر ناب اسلامی پرداخته است.

9 آذر 89

   تولید نسخه 1.1 نرم افزار چند رسانه ای پیشوای شهادت به مناسبت ایام محرم الحرام سال 1431

29 آذر 88

   کسب دو عنوان برتر در دومین دوره مسابقات رسانه های عاشورایی

30 فروردین 89

   کسب رتبه دوم در نخستین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی - بهمن 87

----

    برگزیده در دومین دوره مسابقات ملی رسانه های عاشورایی - بهمن 88

----

   گزیده فیلم حضور مدیر عامل مؤسسه در برنامه تازه ها و خبر 20 به واسطه کسب عنوان دوم برای نرم افزار « پیشوای شهادت » در مسابقات رسانه های عاشورایی

اردیبهشت 88

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری خیمه :  «پیشوای شهادت»، بانک اطلاعاتی آفلاین امام حسین(ع)

12 اردیبهشت 88

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری فارس :  در هفتمین نمایشگاه عطر سیب ، طرح «بانیان نشر فرهنگ عاشورا» توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی ارائه شد.

26 شهریور 88

   در دیگر رسانه ها؛ فصلنامه ره آورد نور :  نرم‌افزار چند رسانه‌ای امام حسين(ع) با عنوان «پيشوای شهادت» توليد شد

20 شهریور 88

   در دیگر رسانه ها؛ پایگاه مسابقات رسانه های عاشورایی :  معرفی نرم‌افزار چند رسانه‌ای پیشوای شهادت؛
برگزیده‌ی رتبه‌ی دوم در رشته‌ی نرم‌افزار‌های چند رسانه‌ای اولین دوره مسابقات رسانه‌های عاشورایی

بهمن 88

   در دیگر رسانه ها؛ وبلاگ سیب معطر : نرم‌افزار چندرسانه‌ای امام حسين(ع) با عنوان «پيشوای شهادت»

12 اردیبهشت 88


 

مطالب مرتبط؛ نرم افزارهای تولید شده در مؤسسه هنر ناب اسلامی

تصویر

عنوان و توضیح نرم افزار

نسخه

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای پیامبران »
ویژه امام‌المرسلین،حضرت محمدمصطفی(ص)

1.1

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای عدالت »
ویژه امیرالمؤمنین ، حضرت امام علی (ع)

1.3

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای شهادت »
ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

1.2

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای صداقت »
ویژه حضرت امام جعفر صادق (ع)

2.1

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوای اکنون »
ویژه حضرت امام زمان (عج)

2

   نرم افزار چندرسانه ای « پیشوایان مهربان »
مجموعه سرودهای فیتیله ای درباره چهارده معصوم (ع) در قالب های گوناگون

1.1

   نرم افزار چندرسانه ای « امر و نهی های آسمانی »
نخستین نرم افزار تخصصی امر به معروف و نهی از منکر

1.1

   نرم افزار چندرسانه ای « سال سی »
ویژه سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

1

   نرم افزار چندرسانه ای « انقلابی ها »
ویژه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران - نسخه ارتقاء یافته نرم افزار سال سی

2.2

   نرم افزار چندرسانه ای « مردمان دین سالار »
ویژه روز جمهوری اسلامی ایران

1.1

   نرم افزار چندرسانه ای « دولت اسلامی »
ویژه دولت های جمهوری اسلامی ایران

2


 

مطالب مرتبط ؛ آخرین اخبار مؤسسه هنر ناب اسلامی

تصویر

عنوان خبر

تاریخ

   نسخه 1.2 نرم افزار امر و نهی های آسمانی تولید و عرضه شد.

30 تیر 1394

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در همایش امر به معروف و نهی از منکر شرق استان گلستان

20 فروردین 1394

    نرم افزار چندرسانه ای « انقلابی ها » نسخه 2.2 به مناسبت دهه مبارک فجر توزیع می شود.

14 بهمن 1393

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان فردوس

30 دی 1393

   مؤسسه هنر ناب اسلامی با توزیع ویژه نرم افزار "پیشوای پیامبران" به پویش جهانی عشاق محمد (ص) پیوست

28 دی 1393

   پروانه نشر دیجیتال مؤسسه هنر ناب اسلامی برای سومین بار تمدید شد.

27 دی 1393

   تقدیر از مؤسسه هنر ناب اسلامی در همایش ملی علمداران بصیرت برای تولیدات دیجیتال مرتبط با حماسه نهم دی

11 دی 1393

   اخذ پروانه انتشار نرم افزار « کتاب معجز نشان » توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی

28 آبان 1393

   تغییر شماره تماس مؤسسه هنر ناب اسلامی و دیگر راه های ارتباطی

26 شهریور 1393

   تولید ویدئوگرافیک و نرم افزار چند رسانه ای « معرفی سازمان بازرسی کل کشور » در مؤسسه

10 تیر 1393

   نسخه 1.1 نرم افزار « مردمان دین سالار » ویژه روز جمهوری اسلامی تولید شد

26 اسفند 1392

   معرفی مفصل فعالیت های مؤسسه هنر ناب اسلامی در مصاحبه با سایت شبکه جوانان رضوی (شجر)

1 بهمن 1392

   تولید نسخه دوم نرم افزار « پیشوای اکنون » در قالب یک DVD

30 خرداد 1392

   کسب عنوان نرم افزار برگزیده « اولین جشنواره تولیدات رسانه های دیجیتال مشهد مقدس » توسط نرم افزار امر و نهی های آسمانی + اسامی برگزیدگان

1 خرداد 1392

   بازخوانی اخراج و حذف سایت مؤسسه هنر ناب اسلامی از سرور کانادایی به خاطر بازی « شلیک به مرتد » + اسناد

22 اردیبهشت 1392

   دریافت مجوز انتشار سه عنوان از نرم افزارهای شرکت آفتاب هشت توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی

28 فروردین 1392

   با فرا رسیدن ماه محرم ، نسخه 1.2 نرم افزار « پیشوای شهادت» تولید و عرضه گردید

1 آذر 1391

   دریافت « گواهی تأیید فنی نرم افزار » از شورای عالی انفورماتیک ، برای کلیه نرم افزارهای مؤسسه هنر ناب اسلامی

27 مهر 1391

   بازی فلش « شلیک به مرتد » در واکنش به اهانت شاهین نجفی به امام نقی علیه السلام تولید شد+ امکان دانلود

5 خرداد 1391

   در پنجمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال، نرم افزار « امر و نهی های آسمانی » برگزیده شد.

22 مهر 1390

   تشکر بخش امر به معروف دیجیتال از سایت هنر ناب اسلامی

20 مهر 1390


 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.