صفحه اصلی > اخبار و تازه ها > اخبار و مطالب ویژه جنگ نرم

 
تاریخ درج مطلب: 9 آذر 88
 

جنبش سبز علوی در روز عید غدیر ظهوری فراگیر خواهد داشت + شعری زیبا

 

مدیر موسسه سیدالشهدا (ع) گفت: ظهور و بروز جنبش سبز علوی با شال سبز از عید غدیر فراگیرتر خواهد شد و در این روز سادات و مومنین عقد اخوت می بندند.

حجت‌الاسلام سید محسن ذوالفقاری افزود: با توجه به استقبال بی‌نظیر مردم هوشیار از جنبش سبز علوی لازم به ذكر است كه این جنبش كاملا مردمی است و تشكیلات خاصی ندارد. مردم می‌توانند یاری كننده این جنبش باشند. وی یادآور شد: بروز و ظهور این جنبش در روز عید غدیر باید همه‌گیر شود و تمامی مردم و مخصوصا سادات معظم مزین به شال سبز شوند و از لباسهای سبز استفاده كنند تا دشمنان بدانند كه رنگ سبز خاص فتنه‌گران و اغتشاشگران نیست.

به گزارش روایط عمومی مؤسسه هنر ناب اسلامی به نقل از فارس ،‌این روحانی جانباز گفت: من از تمامی عزیزان حامی جنبش مردمی سبز علوی در تمام كشور و اقصی نقاط دنیا می‌خواهم با تهیه شال سبز كمك كنند تا در روز ولایت و حاكمیت مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) روز عید غدیر این جنبش فراگیر شود.

رزمنده دوران دفاع مقدس با 60 ماه حضور در عرصه های دفاع مقدس اظهار داشت: هدف اصلی جنبش این بوده است كه برخی از مقدسات و شعارها و نمادهای مقدس كه در جامعه مطرح و مورد اعتماد و علاقه مردم بوده است را از سوء استفاده‌هایی كه این روزها می‌شود، مصون نگاه دارند. وی اظهار داشت: علت تاكید بنده بر روی رنگ سبز این است كه در ماجراهای چند ماه اخیر گروههایی تلاش كردند با ظواهر مذهبی علیه حكومت دینی و عمل به احكام الهی اقدام كنند. این گروهها رنگ سبز را كه نمادی مذهبی و مورد علاقه شیعیان و منتسب به اهل بیت عصمت و طهارت است، دستاویز خود كرده و از این طریق تلاش كردند كه در ظاهر خود را با گرایش‌های مذهبی جلوه دهند.

حجت‌الاسلام سید محسن ذوالفقاری گفت: علاوه بر رنگ سبز از شعارهای اسلامی هم در این زمینه سوء استفاده كردند كه می‌توان به سوء استفاده از شعار الله اكبر اشاره كرد. این روحانی جانباز یادآور شد: باید به این نكته توجه كرد كه شعار الله اكبر شعار رزمندگان و شهدای ما بوده است كه در راه حفظ انقلاب اسلامی در طول سالهای جنگ تحمیلی سرداده می‌شد و شعار انقلاب اسلامی بوده است. وی اضافه كرد: در ماجرای اخیر برخی تلاش كردند الله اكبر را شبیه سازی كنند. اما باید توجه داشت كه این‌ها فقط یك شكلك و ادای بدون محتواست. مثل قرآن بر سر نیزه كردن پیروان معاویه است. این كه افرادی با هدایت رادیو آمریكا و تلویزیون بی‌بي‌سی و ضد انقلاب شعار الله اكبر سر می‌دهند تا به خیال خود نظامی را كه مبتنی بر الله اكبر است تضعیف كنند، خیال خامی است كه حركت مردمی جنبش سبز علوی در برابر آن ایجاد شده است.

وی تاكید كرد: اصولا استفاده از رنگ و نمای حق برای مبارزه با حق و حقیقت، یكی از روش‌های قدیمی اهل باطل است. به تعبیر امیرالمومنین علی (ع) این فتنه‌هایی كه ایجاد می‌شود غالبا به صورتی است كه در آن تلاش می‌كنند از عناصر حق هم در ظاهر استفاده كنند تا به نوعی افراد عادی و ناآگاه را فریب دهند. وی اظهار داشت: حضرت علی (ع) در خطبه 5 نهج‌البلاغه در همین رابطه می‌فرمایند: «همواره آغاز پیداش فتنه‌ها پیروی از هوس‌‌های آلوده و ادعاهای مجعول و اختراعی و خود ساخته است، احكامی كه با كتاب خدا مخالفت دارد و جمعی برخلاف آئین حق به حمایت از آن برمی خیزند. اگر باطل از حق كاملا جدا می‌گردید بر آنان كه پی‌جوی حقیقتند پوشیده نمی‌ماند و چنانچه حق از باطل جدا می‌شد. زبان معاندان از آن قطع می‌شد. ولی قسمتی از حق را می‌گیرند و با قسمتی از باطل مخلوط می‌كنند و به هم می‌آمیزند. این جاست كه شیطان بر دوستان خود چیره می‌شود و تنها آنان كه مورد رحمت خدا بودند نجات می‌یابند.

وی اظهار داشت: توجه می‌فرمائید كه بنا به تعبیر حضرت علی (ع) حامیان فتنه برای آنكه بتوانند مردم را فریب بدهند؛ حق را با باطل می‌آمیزند یعنی باطل خود را در ظاهر حق می‌پوشانند و از این طریق فتنه‌انگیزی می‌كنند.

حجت‌الاسلام ذوالفقاری در پایان با اشاره به یكی از اعمال مستحب روز عید غدیر تاكید كرد: مركز فرهنگی سیدالشهدا برنامه گسترده‌ای را جهت پیمان عقد اخوت میان سادات و مومنین در نظر گرفته است تا دل‌های مومنین و سبز پوشان علوی هر چه بیشتر به یكدیگر نزدیك‌ شده و وحدت و انسجام جامعه اسلامی مستحكم‌تر از همیشه شود.

 

چند بیت بسیار زیبا در باره رنگ مقدس سبز

دادم زکف چندی تو را ، با آه و با افسوس ها

رفتی به بغما ناگهان ، ‌با خدعه سالوس ها

ای رنگ خوب و نازنین! گشتی چرا چندی عجین

با جلبک و گلسنگ ها ، ‌با حمله ی ویروس ها

این رنگ احیا می شود ، شیاد رسوا می شود

می خشکد این مرداب ها در پیش اقیانوس ها

این روز ها آید به سر ،‌بیرق شوی بار دگر

گر اجنبی بندد تو را با حیله بر ناقوس ها

ای سبز من ! قدّیس من ! زیباترین تندیس من !

وا می کنم روزی تو را از دست این جاسوس ها

 

منبع خبر : خبرگزاری فارس - منبع شعر : سایت هنر ناب اسلامی

 

اخبار و مطالب مربوط به جنگ نرم

تصویر

عنوان خبر / مطلب

تاریخ درج

  فیلم کامل گزارش جنجالی درباره لغو « جشنواره بین المللی افق نو » در ایران + دانلود با کیفیت عالی

 29 مهر 1392

  به بهانه نقد فیلم آرگو ، "شعبده هالیوود" در واکاوی ایران هراسی هالیوود برگزار می شود

19 اسفند 1391

  مروری بر بخش ویژه « جنگ نرم » در پنجمین جشنواره رسانه های دیجیتال

19 مهر 1390

  بزرگترین فراخوان جمع آوری آثار مربوط به فتنه 88 کلید خورد

7 اسفند 89

  سروده ای با موضوع جنگ نرم به نام « باور کنید » + طرح گرافیکی

11 آبان 89

  سخنرانی استاد مصباح یزدی در همایش جنگ نرم + دانلود فیلم و صوت

6 آبان 89

   نقشه راه جنگ نرم از دیدگاه مقام معظم رهبری + دانلود فایل

18 فروردین 89

   «نقش بصیرت در ولایت پذیری در زمانه فتنه» + دانلود فایل صوتی

3 آذر 88


 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.