صفحه اصلی > اخبار و تازه ها > اخبار مؤسسه

 
تاریخ درج مطلب: 22 اردیبهشت 1392
 

بازخوانی اخراج و حذف سایت مؤسسه هنر ناب اسلامی از سرور کانادایی به خاطر بازی « شلیک به مرتد » + اسناد

 

به بهانه سالگرد اهانت خواننده مرتد، شاهین نجفی به ساحت مقدس امام علی النقی علیه السلام ، مؤسسه هنر ناب اسلامی به افشای ماجرای اخراج سایت خود از سرور کانادایی می پردازد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه هنر ناب اسلامی ، دهه آخر اردیبهشت 91 بود که ماجرای اهانت به امام دهم شیعیان ، حضرت امام هادی علیه السلام - که چند ماهی در شبکه های اجتماعی دامن زده شده بود - با اثر سخیف موسیقیایی شاهین نجفی مرتد ، شعله ور شد و قلب همه دوستداران خاندان پیامبر اعظم صلی الله علیهم اجمعین را به درد آورد.

در همین راستا مؤسسه هنر ناب اسلامی به سرعت اقدام به تولید یک بازی فلش ساده اما جریان ساز علیه این اهانت نموده و در اوائل خردادماه 1391 آن را تحت عنوان « شلیک به مرتد » منتشر نمود که بحمدالله با همراهی بسیار گسترده جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی در فضای مجازی ، بازنشر بی نظیر و مؤثری یافت.

درست در تاریخ 24 خرداد 1391 یعنی 20 روز پس از انتشار این بازی بر روی سایت ، رایانامه ای از شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی (هاستینگ) با عنوان « حذف محتوای مشوق قتل یا انتقال سایت به جای دیگر‎ » به شرح زیر دریافت کردیم:

« به نظر میرسد سایت شما دارا محتوای غیرانسانی تشویق کننده قتل یک انسان مشخص بوده که به همین سبب از آن نزد دیتاسنتر کانادایی شکایت شده است. با توجه به اینکه این موضوع کاملا برخلاف قوانین کانادا و آمریکای شمالی است لطفا هرچه سریعتر (تا 12 ساعت آینده) نسبت به حذف این محتواها اقدام یا از اطلاعات سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را به داخل ایران منتقل کنید. در صورتی که از این بابت مشکلی برای سایت شما ایجاد گردد ما مسئول نخواهیم بود.
به احتمال فراوان اطلاعات سایت شما توسط دیتاسنتر کانادایی تا 24 ساعت آینده حذف خواهد شد. »

بر اساس این رایانامه به سرعت ضمن ارتباط با مسئول فنی شرکت ایرانی ارائه دهنده خدمات هاستینگ ، خواستار ارائه توضیحات شدیم و وی اصل ایمیل شرکت کانادایی یعنی iweb را برای ما ارسال نمود. در این ایمیل تحت عنوان « Information request about honarenab.ir » یعنی « درخواست اطلاعات درباره HonareNab.ir » آمده است:

Hi ...,

Thank you for your quick reply, there is a Canadian sanctions against Iran, that forbid us to provide any services to the Iranian Regime or any relation to it.

We would please ask you to suspend the account and ask your client to remove the A record (if possible).

Awaiting you answer.

Best regards,

-----
Nick F, 
Senior advisor, abuse and security management
Conseiller principal, gestion des abus et sécurité
iWeb Technologie's | abuse@iWeb.com | +1.514 286 4242 | iWeb.com

یعنی:

سلام...،

ضمن تشکر از شما به خاطر پاسخ فوری تان ، تحریم های کانادایی علیه ایران وجود دارد که ما را از ارائه هرگونه خدمات به رزیم ایران یا مرتبطین به آن منع می کند.

ما از شما خواهش می کنیم که حساب کاربری مورد نظر را بسته و کلاینت شما را برای حذف A record می خواهیم (اگر ممکن است).

منتظر پاسخ شما هستیم.

با تقدیم احترام...

مسئول فنی شرکت ایرانی به ما گفت که علیرغم بهانه تحریم ، ما هیچ مشکلی در دریافت خدمات میزبانی از شرکت کانادایی نداریم ، اما در بعضی موارد که خودشان صلاح می دانند بهانه تحریم را پیش کشیده و بدون درنگ سایت و نسخه پشتیبان آن را حذف می کنند.

اگرچه توضیحات ارائه شده به هیچ وجه ما را قانع نکرد ، اما ضمن تهیه فوری نسخه پشتیبان از سایت هنر ناب اسلامی ، سرگرم رایزنی برای یافتن یک سرور مطمئن ایرانی شدیم .

کمتر از 20 ساعت بعد یعنی درست روز پنجشنبه 25 خرداد 1391 حدود ساعت 14 ، به صورت ناگهانی سایت هنر ناب اسلامی و همه بک آپ ها و تنظیمات آن از روی سرور حذف شد و علیرغم نیمه تعطیل بودن آن روز و اتفاق غیر منتظره به لطف الهی و با همکاری فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی ، مشکل سرور به سرعت رفع شد و تقریبا تا ساعت 19 همان روز سایت هنر ناب اسلامی با تمام محتوای خود به طور کامل بر روی یک سرور ایرانی کاملا مطمئن و پر سرعت مجددا ارائه شد. (همین جا جا دارد از کلیه دوستان عزیزی که به صورت جهادی در این امر به ما یاری رساندند ، صمیمانه تشکر نماییم.)

اما ریشه مشکلات

اما مدت کوتاهی بعد ، در حالی که مشغول رصد بازخوردهای این بازی در فضای بین المللی بودیم ، ریشه این اقدام غیر مسئولانه را دریافتیم.

انجمن گفت و گویی تحت عنوان « اینترنت هاگانا » به صورت دقیق به بررسی فعالیت ها و رصد فنی سایت های ضد استکباری می پردازد ، به گونه ای که حتی یکی از بخش های اصلی این انجمن مربوط به جمهوری اسلامی ایران است. در این بخش با راه اندازی موضوعی تحت عنوان Iran uses Canadian server to promote murder of "apostates" یعنی « ایران با استفاده از سرور کانادایی به ترویج قتل مرتد می پردازد » اقدام به بررسی نقش سرور کانادایی در انتشار بازی شلیک به مرتد نموده است. جالب است که این تاپیک در تاریخ 22 خرداد 1391 ایجاد شده و توانسته است با فشار خود تنها پس از سه روز سایت ما را به طور کلی از سرور کانادایی حذف کند.

در نخستین پست این تاپیک آمده است:

Summary: An Iranian developer has released an app allowing users to practice killing an exiled rapper who has been marked for death by leading clerics of the Islamic Republic of Iran. The app is distributed via a site on a server in Canada. The long-term use of one particular Canadian datacenter suggests a high degree of comfort with that provider on the part of multiple individuals linked to the IRGC and the IRI. The host of the site has at times claimed an address in a residential neighborhood in Mississauga, Ontario, Canada.

یعنی:

خلاصه مطلب: یک (شرکت) توسعه دهنده (بازی) ایرانی ، یک نرم افزار ارائه نموده است که در آن به کاربران اجازه داده می شود تا کشتن یک خواننده رپ تبعیدی که توسط روحانیون برجسته جمهوری اسلامی ایران ، مهدور الدم (سزاوار مرگ) اعلام شده را تمرین کنند. این نرم افزار از طریق یک سایت بر روی یک سرور در کانادا منتشر شده است. استفاده دراز مدت از یک دیتا سنتر (پایگاهِ داده) خاص کانادایی ، یک میزان بالایی از سهولت را در خصوص استفاده (از خدمات میزبانی) برای افراد متعدد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد. میزبان (سرور) این سایت ادعا کرده است که صاحب سایت در یک محله مسکونی در کانادا ، اونتاریو ، میسیسائوگا واقع شده است.

در پست بعدی تاپیک همین نویسنده با قرار دادن تصویری از بازی و اسکرین شاتی از بازنشر بازی در خبرگزاری فارس ، با تیتر «  The victim: Shahin Najafi » یعنی « قربانی : شاهین نجفی » آورده است:

Exiled Iranian rapper Shahin Najafi is the subject of a fatwa calling for his execution due to alleged insults to Islam. There are multiple bounties offered for his killing, and at last word he was living under police protection in Germany.

More recently an Iranian religious software maker, The Foundation for the Art of a Pure Islam, released an app that allows the user to practice shooting Najafi. The developer promises to develop more similar apps, presumably targeting other apostates.

Fars News made sure to promote the app, indicating IRGC approval:

The seemingly amateurish nature of the app notwithstanding, the Islamic Republic of Iran has a long history of murdering perceived enemies overseas, and the fatwa targeting Najafi is not a mere suggestion - it's a command.

یعنی:

خواننده رپ تبعیدی ایرانی ، شاهین نجفی ، موضوع یک فتوا برای اعدام او به اتهام توهین به اسلام است. جوایز متعددی برای کشتن او تعیین شده است ، و در یک کلمه او تحت حفاظت پلیس در آلمان زندگی می کند.

اخیرا یک سازنده نرم افزارهای مذهبی ایرانی ، مؤسسه هنر ناب اسلامی ، نرم افزاری اراده کرده است که به کاربر اجازه می دهد تا به نجفی شلیک کند. شرکت سازنده (این بازی) ، وعده داده است که نرم افزارهای مشابه دیگری را ،  احتمالا برای هدف قرار دادن بقیه مرتدها ، ارائه خواهد کرد.

(بر اساس ادعای غلط این نویسنده) فارس نیوز با انتشار این نرم افزار ، این اطمینان را ایجاد کرده است که این نرم افزار مورد تأیید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است (!)

ماهیت به ظاهر آماتور نرم افزار ، علیرغم سابقه طولانی جمهوری اسلامی ایران در قتل دشمنان شناسایی شده در خارج از کشور (بنا به اتهام نویسنده) ، و نیز فتوای قتل نجفی یک پیشنهاد نیست ، بلکه یک دستور است.

سپس در پست سوم این تاپیک ، نویسنده با قراردان تصویری از صفحه اصلی سایت هنر ناب اسلامی و ارائه مشخصات سرور و آی پی های آن ، سرور کانادایی iweb را به ارائه خدمات به ایران و سپاه متهم نموده و حدس های خود را در این رابطه بیان می کند.

سپس در پست چهارم با بررسی شرکت ایرانی ارائه دهنده خدمات و آدرس های اشتباه آن در کشور های دیگر می پردازد. در پست پنجم نیز به ارائه لیستی از ده ها سایتی که در کنار سایت هنر ناب اسلامی قرار دارند می پردازد و در پست های بعدی به بررسی دارنده نام دامنه سایت و مختصات وی اشاره می کند تا ثابت کند این سرور به سایت های ایرانی خدمات می دهد.

پس از چند پست دیگر که دو کاربر با نام های ظاهرا عبری به تمسخر سرور مذکور می پردازند ، در آخرین پست با شاره به این که سایت هنر ناب اسلامی از روی سرور کانادایی حذف شده ، از iweb تشکر نموده و اظهار امیدواری می کنند که سایر سایت های ایرانی یا مرتبط با سپاه نیز از روی آن حذف شوند.

پشت پرده معلوم شد

بدین ترتیب مشخص می شود که پشت پرده رفتار بی منطق سرور کانادایی در حذف یکباره و فوری سایت هنر ناب اسلامی به واسطه فشارهای کاربران جاسوس اسرائیلی است که با رصد مداوم سایت های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و سایت های ضد استکباری می خواهند " نور خدا را با فوت های بی مقدار خود خاموش کنند" ، اما نمی دانند که قدرت و استعانت الهی بزرگترین پشتوانه جهادگران مظلوم عرضه فضای مجازی است.

مؤسسه هنر ناب اسلامی از این که از چنین سرور خودباخته ای در یک کشور خودفروخته حذف شده و هم اکنون در داخل کشور عزیز اسلامی مان پشتیبانی فنی می شود ، خدای رحمان را سپاسگزار است.

 

مطالب مرتبط با بازی فلش « شلیک به مرتد! »

تصویر

عنوان مطلب

تاریخ درج

   محصولات مؤسسه؛ بازی های فلش؛ بازی « شلیک به مرتد » + دانلود

----

   بازی فلش « شلیک به مرتد » را آنلاین بازی کنید!

----

   برگزیده شدن بازی « شلیک به مرتد » در جشنواره « امام من » ، ویژه تولیدات دیجیتال امام هادی (ع)

31 خرداد 1391

   بازخوانی اخراج و حذف سایت مؤسسه هنر ناب اسلامی از سرور کانادایی به خاطر بازی « شلیک به مرتد » + اسناد

22 اردیبهشت 1392

   به بهانه سالگرد اهانت به امام هادی (ع) : سایت آلمانی blu-news ، با اشاره به بازی « شلیک به مرتد » ، به لزوم وجود "آزادی" برای یک مرتد پرداخت!

20 اردیبهشت 1392

   سایت انگلیسی thecommentator ، بازی « شلیک به مرتد » را یک تروریسم دولتی خواند!!!

28 خرداد 1391

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری فارس و ده ها خبرگزاری ، سایت و وبلاگ دیگر: بازی آنلاین «شلیک به مرتد» تولید شد + لینک دانلود

9 خرداد 1391

   در دیگر رسانه ها؛ سایت رادیو فرانسه : یک بازی اینترنتی (شلیک به مرتد) قتل شاهین نجفی را ترغیب می‌کند

9 خرداد 1391

   Target The Mortad”, Iran Develops a Game Against Shahin Najafi“

12 خرداد 1391

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: به همت مؤسسه هنر ناب اسلامی بازی فلش «شليك به مرتد» توليد و منتشر شد

6 خرداد 1391

   در دیگر رسانه ها؛ خبرگزاری ایکنا: نرم‌افزار «پيشوای هدايت» منتشر می‌شود

17 خرداد 1391


 

مطالب مرتبط ؛ آخرین اخبار مؤسسه هنر ناب اسلامی

تصویر

عنوان خبر

تاریخ

   نسخه 1.2 نرم افزار امر و نهی های آسمانی تولید و عرضه شد.

30 تیر 1394

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در همایش امر به معروف و نهی از منکر شرق استان گلستان

20 فروردین 1394

    نرم افزار چندرسانه ای « انقلابی ها » نسخه 2.2 به مناسبت دهه مبارک فجر توزیع می شود.

14 بهمن 1393

   توزیع نرم افزار امر و نهی های آسمانی در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان فردوس

30 دی 1393

   مؤسسه هنر ناب اسلامی با توزیع ویژه نرم افزار "پیشوای پیامبران" به پویش جهانی عشاق محمد (ص) پیوست

28 دی 1393

   پروانه نشر دیجیتال مؤسسه هنر ناب اسلامی برای سومین بار تمدید شد.

27 دی 1393

   تقدیر از مؤسسه هنر ناب اسلامی در همایش ملی علمداران بصیرت برای تولیدات دیجیتال مرتبط با حماسه نهم دی

11 دی 1393

   اخذ پروانه انتشار نرم افزار « کتاب معجز نشان » توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی

28 آبان 1393

   تغییر شماره تماس مؤسسه هنر ناب اسلامی و دیگر راه های ارتباطی

26 شهریور 1393

   تولید ویدئوگرافیک و نرم افزار چند رسانه ای « معرفی سازمان بازرسی کل کشور » در مؤسسه

10 تیر 1393

   نسخه 1.1 نرم افزار « مردمان دین سالار » ویژه روز جمهوری اسلامی تولید شد

26 اسفند 1392

   معرفی مفصل فعالیت های مؤسسه هنر ناب اسلامی در مصاحبه با سایت شبکه جوانان رضوی (شجر)

1 بهمن 1392

   تولید نسخه دوم نرم افزار « پیشوای اکنون » در قالب یک DVD

30 خرداد 1392

   کسب عنوان نرم افزار برگزیده « اولین جشنواره تولیدات رسانه های دیجیتال مشهد مقدس » توسط نرم افزار امر و نهی های آسمانی + اسامی برگزیدگان

1 خرداد 1392

   بازخوانی اخراج و حذف سایت مؤسسه هنر ناب اسلامی از سرور کانادایی به خاطر بازی « شلیک به مرتد » + اسناد

22 اردیبهشت 1392

   دریافت مجوز انتشار سه عنوان از نرم افزارهای شرکت آفتاب هشت توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی

28 فروردین 1392

   با فرا رسیدن ماه محرم ، نسخه 1.2 نرم افزار « پیشوای شهادت» تولید و عرضه گردید

1 آذر 1391

   دریافت « گواهی تأیید فنی نرم افزار » از شورای عالی انفورماتیک ، برای کلیه نرم افزارهای مؤسسه هنر ناب اسلامی

27 مهر 1391

   بازی فلش « شلیک به مرتد » در واکنش به اهانت شاهین نجفی به امام نقی علیه السلام تولید شد+ امکان دانلود

5 خرداد 1391

   در پنجمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال، نرم افزار « امر و نهی های آسمانی » برگزیده شد.

22 مهر 1390

   تشکر بخش امر به معروف دیجیتال از سایت هنر ناب اسلامی

20 مهر 1390


 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.